Ko nereikėtų užmiršti pasisveikinant? :: Elgesio etiketo pagrindai

• Intonacija - tai labai svarbus sveikinimosi elementas! Grubus burbtelėjimas arba sausas labas nemaloniu tonu gali užgauti žmogų su kuriuo sveikinantės. Pasveikinti žmogų reikia šiltai ir draugiškai.
• Šypsena - prie pasisveikinimo „pridėta“ šypsena pagerina nuotaiką.
• Gestai - pasisveikinimą palydi nusilenkimas, galvos linktelėjimas, rankos paspaudimas, apsikabinimas, rankos ar skruosto pabučiavimas.
• Vyras sveikindamasis turi nukelti kepurę. Žieminę kepurę, beretę, kepę kelti nebūtina!
• Sveikinantis negalima nuleisti akių, reikia susitikti žvilgsniu su tuo, kurį sveikini.
• Sveikinantis negalima laikyti rankų kišenėse ir cigaretės dantyse.


Sudėtingesnės situacijos:

1.Jei pamatėte pažįstamą tolumoje (kitoje gatvės pusėje, autobuse ir pan.), ir jis taip pat jus pastebėjo, sveikinamasi galvos linktelėjimu, pamojuojant ranka nusilenkimu, šypsena. Garsiai šaukti netinka!
2.Jei pamatėte pažįstamą besiartinantį prie jūsų, nereikia iš tolo šaukti. Palaukite kol jis prisiartins per keletą žingsnių.
3.Jei einate su kuo nors ir jūsų palydovas sveikinasi su jums nepažįstamu žmogumi, privalote pasisveikinti ir jūs.
4.Jei sutikote pažįstamą su jums nepažįstamu, reikia pasisveikinti su jais abiem.Taip pat jei prieinate prie grupės žmonių reikia sveikintis su jais visais.
5.Jei einate su grupe žmonių ir sutinkate savo pažįstamą, nebūtina pažindinti visus su juo. Galima atsiprašius keletui sekundžių šnektelėti su pažįstamu.
6.Būtina sveikintis ir su tais žmonėmis su kuriais dažnai susitinkate, net jei jų ir nepažįstate. Tai laiptinės kaimynas, paštininkas, gretimos parduotuvės pardavėjas ir pan.
7.Jei įeinate į kambarį kuriame daug žmonių, reikia ne sveikinti kiekvieną atskirai , o bendrai visiems pasakyti „Laba diena“ ar pan.!”.


Kaip atsakyti į pasveikinimą?

• Jei su jumis kas nors pasisveikino, būtina atsakyti į pasveikinimą.
• Jei sveikina su jumis einantį žmogų, reikia atsakyti į pasisveikinimą net ir jums nepažįstamam asmeniui.

Reklama



  • Kalbos kultūraKalbos kultūra
    Kalba yra pagrindinė mūsų bendravimo su kitais žmonėmis priemonė. Kalbėdami mes keičiamės mintimis, išgyvenimais, perteikiame vieni kitiems įvairią informaciją. Tačiau kalba ...

    Skaityti »

  • Įmonės vakareliaiĮmonės vakareliai
    Įmonės vakarėlis – tai visų pirma galimybė pasirodyti kolegomis ir vadovybei iš dar nematytos pusės. Atskleisti visas savo gerąsias savybes, kurių darbe parodyti neišeina. Juk daugelis jūsų bendradarbių ...

    Skaityti »

  • Kvietimo siuntimasKvietimo siuntimas
    Kvietimus įteikite iki vestuvių likus 1-2 mėnesiams. Nes, kuo anksčiau juos įteiksite, tuo daugiau kviečiamų svečių šventėje dalyvaus, tačiau nederėtų persistengti ir kvietimus išsiųsti labai anksti ...

    Skaityti »

  • Kaip valgomi žiediniai kopūstai?Kaip valgomi žiediniai kopūstai?
    Žiediniai kopūstai (arba kalafiorai) pagal savo maistinę vertę pirmauja tarp kitų kopūstų rūšių. Jie gali būti įvairių spalvų: balti, geltoni, violetiniai. Žali žiediniai kopūstai yra brokolių ir žiedinių kopūstų hibridai. Juose itin gausu C vitamino, be to turi...

    Skaityti »

Grįžti atgalMes facebook'e Svetainės versija mobiliems