Keliaujam su vaikais lėtuvu :: Kelionių etiketo pagrindai

Užsisakydami bilietą į lėktuvą pasakykite, jei skrisite su vaiku (vaikai iki dvejų metų skrenda nemokamai). Aviakompanijos turi teisę atsisakyti priimti į lėktuvą mažesnį nei septynių dienų naujagimį. Skrisdami su kūdikiu paprašykit, kad jus pasodintų erdvesnėje vietoje. Daugelis aviakompanijų tarpkontinentiniuose reisuose gali pasiūlyti krepšį vaikui. Turėkite visus daiktus, kurių reikės kūdikiui skrydžio metu: maistą, vystyklų ir servetėlių. Tualeto kambaryje vaiką pervystyti gali būti sunku, tačiau atlikti tai turite būtent ten, bet ne savo kėdėje kaimynų akivaizdoje. Panaudotą vystyklą įkiškite į specialų maišelį ir išmeskite į šiukšlių dėžę tualete. Stiuardesė mielai pašildys buteliuką ir padės prižiūrėti jūsų kūdikį, nors tai neįeina į jos pareigas. Jų niekas nemokė būti auklėmis arba motinų pagalbininkėmis.

Specialų maistą vaikams (sumuštinius ir karštas dešreles) užsisakykite iš anksto. Įsidėkite papildomai maisto vaikams, jei jie išalktų, kol pradės lėktuve dalinti maistą. Kūdikiai ir maži vaikai sunkiai ištveria slėgimo kaitą lėktuvui kylant ir leidžiantis. Tačiau žindukas arba buteliukas padės sureguliuoti slėgimą jo ausytėse. Vyresniems vaikams šio nepatogumo padės išvengti kramtomoji guma arba ledinukas.

Dvejų metų vaikui reikia pirkti atskirą bilietą už nepilną kainą. Dvylikos metų vaikui reikia pirkti bilietą už visą kainą.

Pasiimdami vaiką į jo pirmąjį skrydį nupasakokit, kas jo laukia. Įtikinkit jį sėdėti kėdėje, išskyrus momentą, kai reikia nueiti į tualetą arba pasivaikščioti su suaugusiu. Kai kuriems tėvams patinka, kai jų mažyliai siaučia ant tako tarp eilių (labai malonu stebėti laimingą ir gražiai besielgiantį vaiką), tačiau tai gali kelti pavojų pačiam vaikui ir kitiems, jei lėktuvas patektų į audrą. Paimkite vaikui jo mėgiamų žaislų ir žaidimų, spalvotų kreidelių ir spalvoto popieriaus, knygą ar naują žaisliuką.

Daugelis aviakompanijų vaikams nuo penkerių metų leidžia keliauti be palydovo. Iki aštuonerių metų jie gali keliauti tik tiesioginiais reisais. Dvylikos metų vaikai ir vyresni patenka į „mažųjų suaugusių” kategoriją. Palydėkite savo atžalą prie įlipimo vartų. Iš ten budintis tarnautojas nuves pas vyriausiąją stiuardesę. Ji skirs stiuardesę jūsų vaiko priežiūrai.

Jei paprašysite budėtoją prie vartų, jis leis palydėti vaiką iki pat lėktuvo. Neužtrukite lėktuve, nes vaikas dar labiau susijaudins, o jūs trukdysite kitiems keleiviams.

Jei aštuonerių metų ar vyresnis vaikas turi persėsti į kitą lėktuvą, stiuardesė turi palydėti jį iki vartų budėtojo. Stiuardesė patikrins, ar jis turi visus daiktus, o vartų tarnautojas prižiūrės, kad jūsų vaikas įsėstų į savo lėktuvą. Atvykus į paskyrimo vietą stiuardesė perduos jūsų vaiką sutinkančiam asmeniui, kurio pavardė užrašyta (jam teks patvirtinti savo asmens tapatybę), arba vartų budėtojui, jei prie jų neprileidžiami sutinkantys asmenys. Aviakompanijos už šią paslaugą dažniausiai ima dvidešimties dolerių mokestį.Vaikai, skrendantys be palydovo, privalo turėti asmens dokumentą, grynų pinigų nenumatytam atvejui ir žinoti, kaip susisiekti su jį pasitinkančiu asmeniu, su giminaičiu ar draugu. Įspėkite, kad vaikas neitų su nepažįstamais žmonėmis ir paklustų aviakompanijos darbuotojams. Jei vaikas būkštauja keliauti vienas, iš anksto išsiaiškinkite baimės priežastį. Trumpai nupasakokite jam, kas vyksta lėktuve: vidaus taisykles, kaip patiekiamas maistas, sėdėjimą savo kėdėje užsisegus saugos diržus. (Pavartykite knygeles, kuriose aprašyta, kaip vaikai gali keliauti vieni.) Skrydį lėktuvu paverskite savo vaikui ypatingu nuotykiu ir atvykite į aerouostą gerokai prieš įlipimą, kad galėtumėt neskubėdami atsisveikinti.

Reklama



  • Kaip valgoma žuvis?Kaip valgoma žuvis?
    Žuvį galima valgyti dvejomis šakutėmis arba specialia žuvies šakute ir peiliu. Virta žuvis valgoma etapais: įpjauti nugaros odą nuo galvos iki uodegos ir atskirti mėsą nuo nugaros ašakų ...

    Skaityti »

  • Asmeninio naudojimo stalo įrankiaiAsmeninio naudojimo stalo įrankiai
    Didysis peilis ir šakutė, skirti valgyti antruosius patiekalus, išskyrus žuvį. Didžioji šakutė dar gali būti naudojama kaip įrankis įsidėti iš bendro indo (neturint specialios), jei patiekalas be garnyro. Jei patiekalas patiekiamas su garnyru, dedama šakutė ir šaukštas ...

    Skaityti »

  • Kvietimai aplankytiKvietimai aplankyti
    Neatsisakykite draugų pasiūlymų aplankyti jų pažįstamus tame mieste ar miestelyje, į kurį vykstate. Pažintis su vietos gyventojais yra vienas didžiausių kelionės ...

    Skaityti »

  • Viešas kalbėjimasViešas kalbėjimas
    Vedant seminarus ar skaitant pranešimą auditorijoje, bendraujant su kolegomis dažnai pasitaiko, kad kalbėtojas, sulaukęs klausimų, pasimeta, nežino, kaip į juos atsakyti, ar net įsižeidžia. Visada svarbu žinoti, kad klausiančiųjų tikslas yra gauti nesuprantamų dalykų ...

    Skaityti »

PradžiaMes facebook'e Svetainės versija mobiliems