Kaip rašomas kvietimas? :: Kvietimo etiketo pagrindai

Paprastai kvietimai rašomi trečiuoju asmeniu, kvietimo popieriaus, teksto spalvą gali riboti tik jūsų fantazija. Vestuvinio kvietimo tekstui dažnai parenkami neformalūs žodžiai, rašomos jausmus išreiškiančios eilės. Bet kuriuo atveju juos rengiant ir rašant visų pirma reikia laikytis tvarkos, etiketo, logikos ir taisyklingos kalbos reikalavimų.

Kvietimai gali būti spausdinami kaip atviri dviejų lapų (keturių puslapių) lankstinukai. Pirmajame puslapyje paprastai rašomas žodis Kvietimas, nors gali būti ir Kviečiame arba parašytas kvietėjas ir veiksmažodis kviečia, pvz.: Tokie ir tokie kviečia. Antrasis ir ketvirtasis puslapiai tušti, trečiajame rašomas kviečiamasis užrašas. Lankstinuką gali atstoti sulenkiamas atvirukas: jame ir žodis Kvietimas, ir tekstas rašomi trečiajame puslapyje.

Kvietimo tekste svarbu nurodyti kviečiamųjų vardus, kur, kada ir į kieno vestuves jie kviečiami ir pasirašyti. Jeigu pageidaujama, kad svečiai dalyvautų ir bažnytinėse ar civilinės registracijos apeigose, nurodykite jų datą, laiką ir vietą.

Siunčiamas vienas kvietimas šeimai. Kvietime rašykite šeimos pavardę arba išvardinkite šeimos narių vardus – pirmiausia rašomi sutuoktinių vardai (moteris, vyras), tada vardijami vaikai. Pvz. Mielieji Sirtautai, arba Mielieji Jolanta, Aretai, Agnute ir Danieli.

Jei norite kviesti tik suaugusiuosius, tiesiog įrašykite jų vardus. Pvz. Mielieji Jolanta ir Aretai. Jei šeimoje yra vyresnių, nei aštuoniolikos metų vaikų, ir, juo labiau, jei jie gyvena ne su tėvais, juos reikėtų kviesti atskirai.

Kvietimo dydis priklauso nuo teksto ilgumo. Popierius kvietimams turi būti labai kokybiškas. Tradicinės kvietimų spalvos yra balta, dramblio kaulo ar nebalinto lino. Be abejo, galima rinktis ir kitas spalvas.

Tekstas kvietime gali būti rašomas ranka arba prie spausdinto teksto ranka įrašomi kviečiamų asmenų vardai ir pavardės. Ypatingai prašmatnu, kai kvietimai graviruojami ar naudojama termografija. Itin gražiai atrodo graviruoti pakvietimai. Graviruojant lazerio spinduliu, išpjaunamas itin subtilus raštas. Beje, graviruoti galima ir mažais kiekiais. Jei kvietimas darytas naudojant termografiją, tai tekstas ant jo tampa reljefinis, nes iškeliamos raidės, jos įgauna tam tikro blizgesio. Kvietimą galima dekoruoti kaspinėliais, karoliukais, jaunųjų nuotrauka – kaip tik jums gražiau.


Kvietimus gali rašyti tiek patys jaunieji, tiek jų tėvai - tereikia įrašyti atitinkamą tekstą, pavyzdžiui:

Agnė ir Ignas Pavardeniai,

Kviečia Jus, (vardas, pavardė) dalyvauti savo sūnaus Manto Pavardenio ir Rožytės Saulytės santuokos palaiminimo ceremonijoje, kuri vyks Šv.Onos bažnyčioje, Maironio gatvė 12.


Data, laikas, gatvių numeriai rašomi tik žodžiu. Namų numeriai rašomi skaitmenimis. Tekstas pradedamas didžiąja raide, veiksmažodžiu Kviečiame (kai kviečia vienas asmuo – Kviečiu) arba nuo kas kas kviečia; jis gali būti su mandagumo prieveiksmiu: Maloniai kviečiame... Kur kviečiama, galima nusakyti dvejopai: Kviečiame į šventę, susitikimą arba Kviečiame dalyvauti šventėje, susitikime. Reikia nurodyti, kada ir kur renginys vyks. Kvietimą gali pasirašyti asmuo (rašomas vardas ar pavardė), pareigūnas (rašomas pareigų pavadinimas) arba įstaiga (organizacija). Galima ir nepasirašyti.


(Panelė) Ugnė ir (Ponas) Julius Pavardenis maloniai kviečia dalyvauti Jus savo sutuoktuvėse šeštadienį, gegužės tryliktą dieną, pusę šešių, Šv. Onos bažnyčioje, Maironio gatvė 12.
Pobūvis iš karto Karalių kavinėje, Domeikavos kultūros rūmuose.


Galite naudoti tokius kreipinius, kaip: “ malonu bus matyti Jus” ar sukurkite savo žaismingą malonų kreipimąsi.

Nors apskritai, kvietimas - tai neoficialus raštas ir jis nevaržomas standartų ar raštvedybų taisyklių, kaip jau minėta, svarbiausia rengiant ir rašant kvietimus, laikytis tvarkos, etiketo, logikos ir taisyklingos kalbos reikalavimų. Kvietimas gali būti paprastas, tipiškas, arba originalus, žaismingas, net grafiškai paįvairintas.

 »» Kvietimų tekstų pavyzdžiai
 »» Kvietimų pavyzdžiai (foto)

Reklama



  • Kaip valgomos austrės?Kaip valgomos austrės?
    Restorane austrės paprastai patiekiamos praviros specialiame inde arba ant specialaus padėklo su daužytu ledu. Kartu pateikiama vandens pirštams nuskalauti, citrinų griežinėlių, juodos duonos ...

    Skaityti »

  • Kaip valgoma žuvis?Kaip valgoma žuvis?
    Žuvį galima valgyti dvejomis šakutėmis arba specialia žuvies šakute ir peiliu. Virta žuvis valgoma etapais: įpjauti nugaros odą nuo galvos iki uodegos ir atskirti mėsą nuo nugaros ašakų ...

    Skaityti »

  • Mandagumo žodžiaiMandagumo žodžiai
    Pats geriausias mandagumo žodis yra prašom: Prašom įeiti! Prašom paduoti! Prašom sėstis! Šis mandagumo žodis yra kilęs iš veiksmažodžio prašyti ...

    Skaityti »

  • Šeimininkų ir svečių pareigos rengiant priėmimąŠeimininkų ir svečių pareigos rengiant priėmimą
    Labai svarbu iš anksto išsiaiškinti garbingiausią svečią ir jam parodyti deramą dėmesį – numatyti vietą prie stalo, laiką jo kalbai ir pan. ...

    Skaityti »

  • Kaip valgomos salotos?Kaip valgomos salotos?
    Paruoštos salotos, sudėtos į salotinę arba lėkštę, paprasčiausiai valgomos šakute, peilio čia dažniausiai nereikia. Tiesa, juo galima perpjauti didelį pomidorą, susmulkinti ankštines pupeles ...

    Skaityti »

  • Darbo vietaDarbo vieta
    Kabinete drąsiai galite pakabinti laikrodį ir įmonės kalendorių. Taip pat ant sienų galite iškabinti oficialius organizacijos „aksesuarus“ – licencijas, diplomus, padėkas ar kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus ...

    Skaityti »

PradžiaMes facebook'e Svetainės versija mobiliems