• Dabar esate » Verslo etiketo pagrindai

  • Kaip ieškoti darbo?

    Nors darbo ieškojimas galėtų būti nuostabus, nuotykių kupinas laikas, daugeliui tai prilygsta apsilankymui pas stomatologą, nes sukelia nemažą nervinę įtampą. Baisiausia, kad jus tirs ir vertins, gal net pripažins esant netinkamą, nesvarbu, ar praradote senąjį darbą, ar ką tik baigėte universitetą, ar tik ieškote naujų išmėginimų. Nerimas sumažės, jei rūpestingai suplanuosite savo veiksmus ir blaiviai vertinsit situaciją.

    Žinokite, svarbiausia – gerai save pažinti. Pamąstykite, kokių turite ypatingų gabumų, ką mėgstate veikti, kuo jūs rimčiausiai domitės. Žinoma, ką geriausiai mokate. Susidarykite savo privalumų sąrašą ir tuomet ieškokite tokio darbo, kurį dirbdami tuos gabumus galėtumėt pritaikyti. Dar labai daug žmonių jaučiasi nelaimingi dėl savo darbo, nes niekuomet nesusimąsto, ką jie norėtų veikti. Didelė klaida tapti teisininku vien todėl, kad tai jūsų tėvo profesija, arba viešbučio vadybininku, nes šias pareigas jums pasiūlė.

    Ieškodamas darbo žinokite, kad jums reikės varžytis su kitais. Ne kiekvienas mėgsta konkurenciją ar protingai reaguoja. Užsitęsę ieškojimai įbaugina net labiausiai savimi pasitikinčius. Jeigu jūs organizuotas ir informuotas žmogus ir į šį procesą žiūrite kaip į kasdienio gyvenimo dalį, mažiau bijosite konkurentų ir padidinsite galimybes gauti norimą vietą.

    Kai kurie žmonės mano, kad verslo pasaulis yra džiunglės, todėl kelią į viršūnę reikia išsiplėšti iltimis. Jiems atrodo, kad malonūs ir geraširdžiai nieko nepasieks. Tačiau draugiški ir jautrūs kolegoms žmonės moka puikiai bendrauti ir dirbti. Dažniausiai laimi principingi, ryžtingi ir darbštūs.

    Taigi darbo ieškojimą vertinkite ne kaip mūšį, bet kaip nuoseklias pastangas susirasti užsiėmimą, labiausiai atitinkantį jūsų gebėjimus ir patirtį. Sistemingos pastangos, išsamus gyvenimo parašymas ir teigiamas požiūris į ateitį padės kalbėtis su bet kokiu darbdaviu.

    Pokalbis dėl darbo
    Keli pastebėjimai - į kokius kūno signalus vertėtų atkreipti dėmesį arba juos paryškinti arba pabandyti "užtušuoti" kitaip sakant kūno kalba gali padėti, tačiau gali labai greitai visą situaciją apversti aukštyn kojom ...
     »» Plačiau