Bendravimo įgūdžiai įvairiose situacijose :: Pokalbių etiketo pagrindai

Didelę dalį dienos mes praleidžiame kalbėdami su kitais žmonėmis. Kartais kalbame šeimoje, su draugais ar kolegomis, bet retkarčiais tenka bendrauti ir su mažai pažįstamais žmonėmis: gydytoju, vaiko mokytoja. Neretai tenka bendrauti ir su visai nepažįstamais žmonėmis: taksi vairuotoju ar padavėju restorane. Su nepažįstamais būtina kalbėt mandagiai, tačiau bendravimas namuose ar darbe su artimais žmonėmis darosi labiau komplikuotas, nes jūs vadovaujatės emocijomis. Kartą įžymus leksikografas ir rašytojas Samuelis Johnsonas pasakė: „Geriausias pokalbis yra toks, kuriame nėra nei konkurencijos, nei tuštybės, o vien ramus jausmų pasikeitimas.

Puslapiai » 1 | 2 | 3 | 4 |


Nekalbėkite užvertęs galvą arba nuleidęs - gerbkite savo pašnekovą. Jei kalbate su žmogumi, jaunesniu už jus amžiumi ar tarnybine padėtimi, nebūkite dirbtinai atlaidūs ar globėjiškas. Tačiau nekalbėkite sėdėdamas, nes pašnekovas gali susidrovėti.


Jei kas nors kartoja savo pasakojimą - būkite atlaidūs ir leiskite pašnekovui dar kartą papasakoti savo mėgiamą istoriją, tačiau dviejų kartų pakaks. Užbėkite pašnekovui už akių ir pasakykite: „Atsimenu pasakojimą kaip tu pergudravai ryklį. Tai bent nuotykis!“ Po to nedelsdami užveskite kitą temą.


Kaip sakyti komplimentus? - visuomet malonu jausti pritarimą. Tvirtas žmogus be vargo sako komplimentus, tačiau neužtikrintam žmogui labai sunku pagirti kitus. Labai dažnai mes nutylime maloniu dalykus apie kitus, nors visuomet yra ką pagirti.


Kaip klausytis komplimento? - visus mus, o ypač moteris, auklėjo būti kuklius. Išgirdę komplimentą apie save, mes elgiamės per droviai ir nenuoširdžiai. Jei jus pagyrė už puikią kalbą ar puikiai sužaistą teniso partiją, nenustatykit atsiprašinėjančios išraiškos. Atsakykit linksmai: „Kaip malonu tai išgirsti iš tavęs“ arba: „Tai buvo viena geriausių mano dienų kortuose“. Tikriausiai tokio atsakymo ir tikėjosi komplimento autorius.




Reklama



PradžiaMes facebook'e Svetainės versija mobiliems