Kaip gerti vandenį? :: Valgymo etiketo pagrindai
Vanduo - labiausiai paplitusi Žemėje medžiaga. Ji dengia 2/3 Žemės paviršiaus. Vandens yra visuose gyvuosiuose organizmuose ir jis būtinas gyvybei palaikyti. Gėlo vandens atsargos Žemėje nedidelės. Tuo tarpu didėjant žmonių skaičiui ir plėtojantis pramonei, vis daugiau vandens suvartojama ir kartu užkrečiama.
Gera žinia visiems norintiems sulieknėti tyrimai rodo, kad geriant daugiau vandens, riebalų atsargos, sukauptos organizme, ima mažėti ir atvirkščiai, vartojant mažiau vandens, riebalai kaupiasi sparčiau. Taigi prieš pradėdami save kankinti įvairiomis dietomis, tiesiog pabandykite per dieną išgerti keliomis stiklinėmis daugiau vandens galbūt rezultatai jus nustebins.
Dieną pradėti nuo 1-2 stiklinių vandens. Valgyti galima po 30-45 minučių.Taip pat galima 30-45 minučių prieš visus valgius gerti 1 stiklinę vandens. Pvz., prieš gaminant valgį, išgerti stiklinę. Kol valgis bus paruoštas, jau ir bus praėjęs tas laikas. Ypatingai svarbu koralinio vandens stiklinę prieš valgį gerti žmonėms su padidintu skrandžio sulčių rūgštingumu ir viršsvoriu.
Po valgio gali kilti noras atsigerti po kokių 45 minučių. Tuomet galima išgerti 1-2 gurkšnelius, bet didesnį kiekį patartina gerti ne anksčiau kaip po 1-1,5 ar net 2 valandų. Kuo suvalgytas maistas turi daugiau baltymų, tuo ilgiau negalima gerti didelio kiekio vandens, nes baltymai (mėsa, kiaušiniai, sūris) virškinami skrandyje ir išbūna ten iki 2 val. Jei gersime tuo metu šarminį vandenį, tiesiog praskiesime skrandžio sultis ir sutrikdysime virškinimo procesą. Jei valgomi vaisiai, gurkšnoti vandenį galima ir po 30 minučių, nes vaisiai, ypač saldūs, po kokiu 20-30 minučių jau būna žarnyne.
Mokantis labai gerai gerti vandenį, nes smegenų darbo pajėgumai priklauso nuo vandens kiekio. Smegenys - pats jautriausias vandens trūkumui organas (smegenys 80% vanduo). Jei paskaitų metu žmogus gurkšnoja vandenį, jo smegenys geriau aprupinamos deguonimi, o tuo pačiu mažiau pasireiškia mieguistumas. Kuo vanduo šarmiškesnis - tuo daugiau jis prisotintas deguonimi. Jei kankina galvos skausmai, depresija, pirmoji pagalba - taip pat vanduo.
Neleidžia kauptis skysčiams - gerti daug vandens svarbu ir todėl, kad tai geriausia priemonė... pašalinti skysčių perteklių iš organizmo. Taip taip, čia nėra jokio paradokso. Kai mūsų kūnas negauna pakankamai vandens, jis tai supranta kaip pavojaus signalą ir ima kaupti kiekvieną jo lašą. Šis vanduo kaupiasi audiniuose, ertmėse tarp ląstelių. Dėl tokių vandens sankaupų didėja organizmo svoris, sutinsta rankos ir kojos. Beje, daugelio reklamuojamų dietų ir priemonių, padedančių greitai (per kelias dienas ar savaites) numesti svorio, veikimas pagrįstas, tuo, kad jos pašalina skysčių perteklių iš organizmo. Tačiau tokiomis priemonėmis pašalinti skysčiai labai greitai vėl susikaupia, be to, taip dar labiau apsunkiname inkstų darbą. Vienintelis užtikrintas būdas atsikratyti šios problemos duoti organizmui tai, ko jam reikia, tai yra daug vandens. Tik tuomet jis nustos kaupti vandens atsargas audiniuose.
Reklama
Protokolas
Protokolas vyriausybių ir jų atstovų oficialaus ir neoficialaus bendravimo taisyklių visuma. Tarptautinis protokolas visuma visuotinai pripažintų taisyklių ...
Skaityti »
Kokia informacija tūrėtų būti vizitinėje kortelėje?
Tarnybinėse vizitinėse kortelėse informacija turėtų būti: logotipas arba firmos, įstaigos ar įmonės firminis ženklas. Tekstas: įstaigos ar įmonės pavadinimas, jos veiklą nusakanti...
Skaityti »
Stalo indų kalba
Ar žinote, kad valgomieji įrankiai taip pat turi savo kalbą, kuri tikrai subtili ir kuria aptarnaujančiajam daug pasakoma. Taigi, kaip valgomaisiais indais restorane paprašyti kad padavėjas pakartotų salotų?
Skaityti »
Vaišės namie
Anksčiau šeimininkė vaišėms ruošdavosi iki paskutinės akimirkos. Svečiams atvykus, ji jau nusivariusi nuo kojų, suirzusi. Bet tikrasis vargas dar priešaky. Reikia pamerkti gėles nėra tinkamos vazos! Svečiai velkasi paltus žinoma, visos pakabos užimtos! Svečiai pasivaišino ...
Skaityti »
