Kaip valgoma vištiena? :: Valgymo etiketo pagrindai

Valgant šlauneles ir sparnelius galioja tokia taisyklė: peiliu ir šakute naudojamasi tol, kol įmanoma, o paskui kaulai apgraužiami, jeigu tai, žinoma, praktiškai įmanoma ir, svarbiausia, estetiška.

Nors dažniausiai rekomenduotina paukščių šlauneles imti į ranką ir valgyti. Kad pirštai nesusiriebaluotų, šlaunelės kauliukas turėtų būti apvyniotas popieriaus karpiniais. Apgraužtus kaulus dėkite į lėkštelę kaulams bei maisto atliekoms.

Vištos krūtinėlė, smulkinta arba su padažu patiekta paukštiena paprastai valgoma peiliu ir šakute. Paprastai, mėsa naminių paukščių (vištų), švelni ir minkšta, todėl dažnai galima smulkinti tiesiog šakute, nuo kaulų ji atsiskiria pati.

Laukinius paukščius valgyti peiliu ir šakute reikia atsargiai, nes jų kaulai trapesni negu naminių paukščių ir lengvai skyla. Norint to išvengti, ir įrankiais, ir dantimis reikia darbuotis atsargiai. Laukinių paukščių rutuliniai sąnariai (pavyzdžiui, fazanų) siauresni negu vištos ar žąsies, todėl juos sunkiau doroti peiliu ir šakute.

Veisdamas laukinius paukščius fermose, šeimininkas juos gali laikyti arba narvuose (masinis veisimas), arba sudaryti jiems sąlygas laisviau judėti. Bet kuriame restorane jūs galėsite pagal laukinių paukščių kilmės sertifikatą padaryti išvadą, ar produktas tikrai kokybiškas.

Reklama  • Furšetas - kas tai?Furšetas - kas tai?
    ... tai patys populiariausi stovimi vakariniai priėmimai ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių. Šio priėmimo metu valgoma tik šakutėmis. Furšeto metu patiekiama ne mažiau gėrimų nei kokteilių vakarėlyje, o užkandžių – kur kas daugiau ...

    Skaityti »

  • Idėjos stalo dekoravimui!Idėjos stalo dekoravimui!
    .. tai rinktinis nuotraukų rinkinukas, kuris taip pat nuolat bus papildomas naujomis, orginaliomis nuotraukomis. Kadangi, stalo dekoravimas tai skonio reikalas, tad mes nesiūlom mes tik dalinamės idėjomis ...

    Skaityti »

PradžiaMes facebook'e Svetainės versija mobiliems