Kokio dydžio turi būti vizitinė kortelė? :: Verslo etiketo pagrindai

Standartinių vizitinių kortelių dydis yra 5 x 9 (kartais 6×9 cm), moterų gali būti mažesnis – 5×8 cm, bet nebūtinai.

Ypatingam verslui, profesijai ar pareigoms pabrėžti gali būti naudojamos ir nestandartinės kortelės. Pvz., ambasadorius gali turėti A6 formato vizitinę, o automobilių pardavėjas – gaminio formos. Tačiau tai ne visada patogu: ji gali netilpti į standartinių kortelių dėklą arba tiesiog trukdyti. Beje, kai kurios kompanijos daro originalios formos korteles tam, kad jas geriau įsimintų, pvz.: labai mažas, vertikalias ar perlenkiamas.

Vizitinėse kortelėse naudojamų šriftų dydžiai yra nuo 7 iki 12 punktų. Didesni šriftai dažniausiai naudojami informacijai, į kurią ypač norima atkreipti demesį - pavardžių, vardų, firmos pavadinimo; mažesnio dydžio šriftai - pareigų, adresų, kompanijos veiklos - aprašymui.

Patartina korteles spausdinti ant standaus aukšos kokybės balto arba spalvoto popieriaus.

Tekstas spausdinamas paprastu klasikiniu juodos spalvos šriftu. Prabangios vizitinės kortelės paprastai nėra spalvingos.

Valstybės tarnautojams patartina turėti nespalvotas vizitines korteles.

Reklama  • Oficialūs pokalbiaiOficialūs pokalbiai
    Norint filmuoti ar įrašyti pokalbį, reikia gauti kitos šalies sutikimą. Pažymėtina, kad pokalbio metu nedera liesti nacionalinių, religinių ir kitų opių temų, kritikuoti ...

    Skaityti »

  • Staltiesės pasirinkimasStaltiesės pasirinkimas
    Parenkant stalui staltiesę, nereikėtų apsiriboti balta spalva. Puošniai atrodo gelsva, kreminė ar žalsva staltiesė, derinama prie interjero spalvinio tono. Labai šviesiame, erdviame kambaryje galima eksperimentuoti su tamsiai žalia, mėlyna ar vyšnine ...

    Skaityti »

PradžiaMes facebook'e Svetainės versija mobiliems