Kvietimas į vestuves :: Kvietimo etiketo pagrindai
Apskritai, kvietimas - tai neoficialus raštas, nevaržomas standartų ar raštvedybų taisyklių, bei informuojantis apie renginį ir kviečiantis jame dalyvauti.
Vestuvės dažniausiai yra didžiausia ar viena iš didžiausių švenčių besituokiančiųjų gyvenime, todėl bet kuri vestuvių detalė priklauso jiems ir turi būti tokia, kokios nori jie. Kartais galima sau leisti nederinti spalvų, stiliaus ir kitų detalių svarbu, kad jaunavedžiai džiaugtusi savo švente.
Vestuviniai kvietimai priemonė, kuri fantazijos neriboja ir leidžia atskleisti būsimų vestuvių dvasią ir stilių. Ne tik vestuvės, bet ir bet kuri kita šventė ar oficialus renginys prasideda būtent nuo kvietimų. Juk smagu aplankyti draugus ir pakviesti juos į nuostabiausią šventę savo gyvenime.
Rengdamiesi šventei, pirmiausia derėtų sudaryti svečių sąrašą taip žinosite kiek kvietimų prireiks. Į kviečiamųjų sąrašą reikėtų įtraukti Jūsų svečių partnerius nesvarbu, ar jie susituokę, susižadėję, ar tiesiog kartu gyvena. Jei pora yra vedusi ar gyvena kartu, įteikiamas vienas kvietimas, tačiau jei pora gyvena atskirai, kvietimai kiekvienam adresatui įteikiami atskirai.
Jei kviečiama pora vestuviniame kvietime nurodykite abu vardus. Jei atsitiks taip, jog vienišas Jūsų draugas jau gavęs kvietimą dar iki vestuvių susiranda antrąją pusę kvietimą papildykite žodžiu. Neprašykite vienišos moters atsivesti draugą galite pastatyti ją į keblią padėtį. Verčiau subtiliai užsiminkite, kad prie stalo atsiras vietos ir jos palydovui.
Nenumatytam atvejui užsisakykite 2-3 kvietimais daugiau nei reikia. Įtraukus į sąrašą papildomus svečius, galbūt net pametus kvietimą, išvengsite papildomų rūpesčių užsakinėjant naują kvietimą.
Kvietimus įteikite iki vestuvių likus 1-2 mėnesiams. Nes, kuo anksčiau juos įteiksite, tuo daugiau kviečiamų svečių šventėje dalyvaus, tačiau nederėtų persistengti ir kvietimus išsiųsti labai anksti.
Nėra nemandagu nekviesti svečių vien dėl to, kad patys buvote kviesti į jų vestuves.
Nemandagu prašytis kviečiamam į vestuves, nors ir puikiai pažįstat jaunavedžius.
Tuo labiau nemandagu prašyti būsimų sutuoktinių leisti į šventę atsivesti savo partnerį, tačiau mandagu tokiems svečiams atsakyti.
O kaip elgtis, jei iš anksto žinoma, jog svečias negalės dalyvauti vestuvių ceremonijoje? Dauguma porų atsisako siųsti kvietimus draugams bei pažįstamiems, jei jaučia, kad jie tikrai negalės dalyvauti. Dauguma jaunųjų tokiais atvejais jaučiasi, tarsi siųstų formalų pakvietimą tik tam, kad gautų dovanų. Kad, to išvengti, geriausia, vietoje pakvietimo siųsti neįpareigojantį pranešimą apie vestuves.
Iš tikrųjų, ši dilema yra pakankamai slidi. Kai kurie geri draugai, gyvenantys už tūkstančius mylių, iš tiesų gali būti įskaudinti negavę pakvietimo, nors Jūsų ketinimai buvo kuo nuoširdžiausi.
Taigi, iš tiesų gerus draugus kvieskite į vestuves... net jei jie gyvena ir toli.
Reklama
Šampano gėrimo etiketas?
Visais atvejais šampaną būtina atšaldyti iki 6-8 laipsnių temperatūros. Nepamirškite, šaldytuve butelis atšąla per 12 valandų, šį laiką sutrumpinti galima butelį pamerkus į kibirėlį su ledu ir vandeniu ...
Skaityti »
Pirmas įspūdis
Tik įėjus į kambarį jūsų drabužiai sudaro apie jus pirmąjį tikrą įspūdį. Svarbiau už drabužius, kurie šiais laikais labiau priklauso nuo asmens požiūrio negu nuo ...
Skaityti »
Kaip valgoma suflė?
Suflė - tai purus ir išsipūtęs, saldus arba kitokio skonio patiekalas iš kiaušinių. Būna dviejų rūšių: vienas valgis patiekiamas karštas, o kitas - ataušęs. Purus karštojo suflė minkštimas paruošiamas iki standumo išplakus kiaušinių baltymus maišant su šiltu padažu ar tyre...
Skaityti »
Viešas kalbėjimas
Vedant seminarus ar skaitant pranešimą auditorijoje, bendraujant su kolegomis dažnai pasitaiko, kad kalbėtojas, sulaukęs klausimų, pasimeta, nežino, kaip į juos atsakyti, ar net įsižeidžia. Visada svarbu žinoti, kad klausiančiųjų tikslas yra gauti nesuprantamų dalykų ...
Skaityti »
