Kaip darbe atrodyti stilingai? :: Aprangos etiketo pagrindai

Verslo aprangos taisyklės per pastarąjį dešimtmetį šiek tiek pasikeitė. Pagrindinės tendencijos išliko – moterys vis tebedėvi aukštakulnius batelius, vilki švarkus bei segi prabangių dizainerių laikrodžius, bet stilius tapo laisvesnis. Moterys – verslininkės, vis dažniau pasitelkia fantaziją, derina ryškias spalvas bei įdomesnių formų papuošalus prie pilkos, juodos spalvos klasikinio kostiumėlio.

Žinoma, griežtų aprangos protokolo reikalavimų kasdieniame darbe, nesusitinkant su aukštais pareigūnais, nebūtina aklai laikytis, tačiau atsižvelgti – tikrai ne pro šalį. Į ką turėtų atkreipti dėmesį moteris, kad atrodytų stilinga, reprezentatyvi (koks populiarus šis žodis įmonėse!), bet kartu jaustųsi laisvai ir patogiai.

Moteris nebus panaši į besisukančią verslo pasaulyje, jei darbe vilkės trumpą sijoną ar palaidinę su gilia iškirpte, jei vilkės itin prigludusius, permatomus drabužius ar bus apsikarsčiusi daugybe masyvių papuošalų.

Pėdkelnes mūvėti būtina, net jei už lango viskas lydosi nuo karščio. Iš darbinių drabužių spintos meskite lauk įmantriais rašais margintas, tinklines, labai blizgančias ar juodas pėdkelnes. Žiemą nebūtina šalti su pačiomis ploniausiomis – renkantis kojines, reikėtų atsižvelgti ir į metų laiką, oro temperatūrą.

Basučių taip pat geriau atsisakyti, nors jos ir labai gražios bei patogios. Atviri pirštai – netinkamas tono ženklas verslo pasaulyje, tačiau atviras kulnas – nieko baisaus. Dalykinėje aplinkoje labiausiai tinka bateliai be blizgių detalių ir įvairiausių raštelių. Pakulnės aukštis neturėtų siekti daugiau nei 5 cm.

Ši tema, turbūt aktualesnė moterims nei vyrams, žinoma tai nereiškia kad vyrai nesidomi mada, tiesiog jiems šiuo atveju papraščiau juk...kaip bebūtų nedera užmiršti ir jų, taigi, į ką turėtų atkreipti dėmesį vyras, jei nori atrodyti stilingas darbe ir ne tik jame, atsižvelgiantis į etiketo reikalavimus? Štai keletas aprangos protokolo taisyklių vyrams (paisyti ar ne, ką ir kiek sau pritaikyti – kiekvieno asmeninis reikalas).

Protokolo taisyklėse sakoma, kad tik vienas drabužis – kostiumas, marškiniai arba kaklaraištis – gali būti margas.

Basutės netinka net ir kostiumo darbe nedėvinčiam vyrui. Tai laisvalaikio apavas.

Batai turėtų būti tamsesni už kostiumą, o kojinės – už kelnes.

Užkėlus koją ant kojos neturėtų matytis nuogos kojos – kojinių ilgis turi būti pakankamas, kad ją uždengtų.

Kaklaraištis turi siekti apatinę diržo sagties ribą. Jokiu būdu neturėtų išlįsti siaurasis kaklaraiščio galas!

Reklama



  • Kaip valgoma pica?Kaip valgoma pica?
    Visi kulinarijos autoritetai sutaria vieningai: pica pjaustoma kaip pyragas, trikampiai gabalėliai išdėliojami į lėkštes ir valgomi rankomis, pradedant ...

    Skaityti »

  • Kada įteikti dovaną?Kada įteikti dovaną?
    Dažnam kyla klausimas kada įteikti? Prieš nusivilkdami paltą ar jį jau pasikabinę? O kur dėti dovaną, kol rengiamės ar šukuojamės, ir ką tuo metu priversti veikti ...

    Skaityti »

  • Viešas kalbėjimasViešas kalbėjimas
    Vedant seminarus ar skaitant pranešimą auditorijoje, bendraujant su kolegomis dažnai pasitaiko, kad kalbėtojas, sulaukęs klausimų, pasimeta, nežino, kaip į juos atsakyti, ar net įsižeidžia. Visada svarbu žinoti, kad klausiančiųjų tikslas yra gauti nesuprantamų dalykų ...

    Skaityti »

  • Darbo vietaDarbo vieta
    Kabinete drąsiai galite pakabinti laikrodį ir įmonės kalendorių. Taip pat ant sienų galite iškabinti oficialius organizacijos „aksesuarus“ – licencijas, diplomus, padėkas ar kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus ...

    Skaityti »

PradžiaMes facebook'e Svetainės versija mobiliems