Svečių priėmimas :: Vaikas svečiuose :: Stalo etiketo pagrindai

Tėvams kartais būtina išeiti iš namų, bendrauti. Dažnai jie linkę kartu pasiimti ir vaikus – ne dėl to, kad taip patogiau, bet kad nėra kur ar kam palikti ir pan. Dar nevaikščiojantys ar nešliaužiojantys kūdikiai gali užmigti kuprinėje arba ant draugo lovos. Augesni vaikai taip pat nesunkiai išsivedami, tačiau jiems reikia bent sąlygų miegojimui (lovelės ar vežimėlio), ir sunkiau juos prižiūrėti.

Kad ir kaip norite aplankyti draugus, nesitikėkite, kad jie apsidžiaugs, pamatę jus su vaiku (ais). Visada pasiklauskite ar galite atsivežti vaiką, ir paaiškinkite, kad jeigu vaikas pasidarys neramus, išsivešite namo.

Jei atvažiuosite į svečius su vaiku, būkite itin jautrūs šeimininkams. Atsivežkite vaikui žaislų ir paklauskite kur galite jį pervystyti. Jeigu kūdikis pradeda verkti ir nesiliauja, išneškite į kitą kambarį ar net laukan. (Taip daryti reikia ir kino teatre, restorane arba bažnyčioje; vaiką raminkite ten kur niekas negirdi.)

Jeigu pasikvietėte motiną su kūdikiu, tai pasirūpinkite, kad jiems būtų patogu. Pasisiūlikite pašildyti pieną, paruoškite motinai su vaiku patogią vietą. Pasistenkite, kad kambaryje būtų nei per šilta, nei per šalta. Prieš imdami kūdikį nusiplaukite rankas. Taip pat gerbkite jaunos mamos būgštavimus. Jeigu paprašėte palaikyti kūdikį, bet mama arodo išsigandusi, nesispirkite ir greitai pakeiskite temą.

Vaikai yra labai pastabūs. Jau pradėdamas vaikščioti vaikas būna prisižiūrėjęs ir išmokęs tėvų elgesio. Beprasmiška tokį vaiką mokyti gerų manierų, jeigu jis neturi mandagaus ir taktiško tėvo ar mamos, kurį galėtų mėgdžioti.

Toks pyplys gali būti ir žavus, ir niekam tikęs. Jis yra nepasotinamai smalsus, emocingas ir nepaprastai greitai susijaudinantis. Vaikas labai įdomus, bet tik ne žmonėms, nežinantiems jo poreikių bei nuotaikų. Tokio vaiko temperamentas vystosi šuoliais. Vieną savaitę jis gali statyti tunelį iš kūbelių su draugu, kitą savaitę net gali verkti iš pavydo, kad reikia jais dalintis. Atsižvelkite į vaiko kiekvienos pakopos vystimąsi ir nuotaką ir elkitės kaip tinkamiausia. Kartais geriausias sprendimas vaikui ir motinai būna toks – keletą dienų likti namie ir su niekuo nebendrauti.

Ir atsiminkite, kad mažam vaikui (ypač iki trijų metų), reikalinga saugi aplinka. Kitaip viskas ką jis pasiekia gali atsidurti jo rankose ar net burnoje. Draugai, besididžiuojantys brangiais daiktais, neturėtų kviestis jūsų su vienerių ar dviejų metų vaiku į svečius. Verčiau pasikvieskite juos ar pasisamdykite tam vakarui auklę ir eikite vieni.

Jei pasikvietėte draugų su mažais vaikais, pasirūpinkite, kad nebūtų jokių vertingų ar pavojingų daiktų (žaislų su mažomis ir įmanomomis praryti detalėmis). Būtų gražu, jei turėtumėte vieną kitą netikėtą žaislą arba žaislinių virtuvės indų. Jeigu tėvai vaikui leidžia per daug sautėti, galite pasiūlyti kartu pasivaikščioti.

Reklama



  • Kaip valgomi kiviai?Kaip valgomi kiviai?
    Kivis - savo skoniu panašus į žemuogę ir melioną, dar vadinamas kiniškuoju agrastu. Mūsų dienomis jis auginamas Australijoje, Kalifornijoje, Čilėje, o pirmiausia - Naujojoje Zelandijoje. Šis vaisius buvo pavadintas besparnio ir beuodegio paukščio, aborigenų vadinamo kiviu, vardu. Kivis valgomas ...

    Skaityti »

  • Kaip susodinti svečius prie stalo?Kaip susodinti svečius prie stalo?
    Šeimininko dešinėje sodinama vyriausia arba aukštas pareigas užimanti moteris. Šeimininkės dešinėje – garbingiausio amžiaus arba aukštas pareigas užimantis vyriškis. Jei šeimininkai sėdi iš kraštų ...

    Skaityti »

  • Staltiesėlės – servetėlėsStaltiesėlės – servetėlės
    Staltiesėlės – servetėlės - tai servetėlės, kurios tiesiamos ant stalo. Jos atlieka keletą funkcijų: apsauginę – apsaugo stalą nuo įbrėžimų. Sumažina triukšmą, higieninę – apsaugo įrankius nuo sąlyčio su stalu, estetinę – suteikia vaišių stalui estetinį vaizdą, o aplinkai...

    Skaityti »

  • Kalbos kultūraKalbos kultūra
    Kalba yra pagrindinė mūsų bendravimo su kitais žmonėmis priemonė. Kalbėdami mes keičiamės mintimis, išgyvenimais, perteikiame vieni kitiems įvairią informaciją. Tačiau kalba ...

    Skaityti »

PradžiaMes facebook'e Svetainės versija mobiliems