Bendravimo įgūdžiai įvairiose situacijose :: Pokalbių etiketo pagrindai

Didelę dalį dienos mes praleidžiame kalbėdami su kitais žmonėmis. Kartais kalbame šeimoje, su draugais ar kolegomis, bet retkarčiais tenka bendrauti ir su mažai pažįstamais žmonėmis: gydytoju, vaiko mokytoja. Neretai tenka bendrauti ir su visai nepažįstamais žmonėmis: taksi vairuotoju ar padavėju restorane. Su nepažįstamais būtina kalbėt mandagiai, tačiau bendravimas namuose ar darbe su artimais žmonėmis darosi labiau komplikuotas, nes jūs vadovaujatės emocijomis. Kartą įžymus leksikografas ir rašytojas Samuelis Johnsonas pasakė: „Geriausias pokalbis yra toks, kuriame nėra nei konkurencijos, nei tuštybės, o vien ramus jausmų pasikeitimas.

Puslapiai » 1 | 2 | 3 | 4 |


Kaip reikšti savo nuomonę? - dažnai iškyla pavojus, kad diskutuotinom temom – apie religiją, politiką ar moralę – pradėsite reikšti per daug kategorišką nuomonę. Jūsų taktiškumas padės išvengti karštos diskusijos. Jei pašnekovas laikosi priešingų pažiūrų, išklausykite jį ir ramiai pasakykite savo nuomonę. Neparodykite, kad principingai laikotės savo pažiūrų; verčiau būti pažiūrų reiškėju nei gynėju.


Kaip įsiterpti į pokalbį? - žmogus nuolat pertraukiantis pašnekovą, kelia susierzinimą. Nors ir kaip norite įsiterpti į pokalbį, nedarykite to. Tai nemandagu kalbančiojo atžvilgiu. Jei kas nors jus nutraukia, kelias sekundes paklausykit, po to grįžkit prie pokalbio temos.


Kaip tapti geru klausytoju? - vienas puikiausių komplimentų apie žmogų gali būti toks: „Ji priverčia galvoti, kad esi vienintelis žmogus pasaulyje“. Geras klausytojas savo pašnekovui visuomet pasakys: „Man labai įdomu, ką jūs kalbate“. Susikaupti ir įsiklausyti į pašnekovo žodžius yra didelis menas. Apie tai yra rašomos knygos ir skaitomos paskaitos.


Per daug kalbantis žmogus - gero klausytojo priešingybė yra per daug kalbantis. Nors ir kaip vargina, tačiau jūs kaip klausytojas nieko negalite padaryti. Belieka tikėtis, kad jis susipras, jog geras pokalbis priklauso nuo abiejų pašnekovų.




Reklama



  • Kaip valgomi spagečiai?Kaip valgomi spagečiai?
    Spagečiai valgomi su šakute ir šaukštu: pastarasis laikomas kairėje rankoje, o šakute pasmeigiama porcija makaronų ir sukama ant dantukų. Kairėje rankoje laikomas šaukštas atstoja lėkštės kraštą. Spagečiai ant šakutės užvyniojami įrėmus į ją šaukštą. Paskui šaukštu ...

    Skaityti »

  • Privatūs pokalbiai telefonuPrivatūs pokalbiai telefonu
    Šiandien privatūs pokalbiai telefonu populiarūs ne tik tarp draugų, giminaičių, bet ir tarp kartu dirbančių kolegų, nes daugelis kompanijų griežtai reglamentuoja asmeninius pokalbius darbo metu. Asmeniniams telefono ...

    Skaityti »

  • Tekstai žaismingiems kvietimamsTekstai žaismingiems kvietimams
    Labas rytas suraitytas,
    Klevo lapais nusagstytas.
    Gal tie lapai susimils ir sveteliais man pabirs?

    Skaityti »

Grįžti atgalMes facebook'e Svetainės versija mobiliems